Jakie poduszki kupić, by się wyspać?

O tym, że komfort snu wpływa w dużym stopniu na nasze samopoczucie, zdaje sobie sprawę każdy. Jednak wciąż mało kto wie jak wybrać poduszkę, która zapewni najlepszy wypoczynek. Warto zatem, przed zakupem pierwszej z brzegu poduszki, dowiedzieć się jaki właściwie mamy wybór.

Poduszki dostępne na rynku

Mnogość rodzajów, kształtów, wielkości i twardości poduszek może przyprawić o zawrót głowy. Obecnie w sprzedaży dostępne są poduszki naturalne i syntetyczne, ozdobne i o właściwościach leczniczych. Miłośnicy naturalnych rozwiązań wybrać mogą poduszki puchowe. Natomiast alergicy, dla których poduszki z puchu nie będą odpowiednie, skorzystać mogą z bogatej oferty poduszek z wypełnieniem syntetycznym. Popularnym rozwiązaniem są obecnie również poduchy z wypełnieniem lateksowym lub piankowym. Dostosowują się kształtem do użytkownika i zapewniają idealne podparcie w trakcie snu.

Tradycyjne i naturalne

Do dziś poduszki z puchu uważane są przez wielu za najlepszy wybór. Charakteryzują się łatwością ułożenia do oczekiwanego kształtu, a także dużą delikatnością. Puch jest materiałem, który w odróżnieniu od niektórych włókien syntetycznych dobrze odprowadza wilgoć. Warto jednak przed zakupem sprawdzić metkę. Poduszki puchowe powinny składać się w większej części z puchu niż z pierza. Dodatkowo lepiej wybierać poduszki z puchu gęsiego aniżeli kaczego. Ten pierwszy posiada lepsze właściwości termoizolacyjne, co sprawi, że poduszka czy też kołdra będzie lepiej spełniać swoje zadanie.

Alergicy też mogą się wysypiać

Dawniej, gdy używano głównie poduszki puchowe, osoby ze skłonnościami do alergii nie były w stanie dobrze wypocząć. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz produktów z wypełnieniem syntetycznym, zazwyczaj poliestrowym. Produkt taki jest łatwy do utrzymania w czystości, można go prać w pralce. Dla miłośników nieco twardszych poduch stworzono modele z pianki i lateksu, które dodatkowo zapewniają utrzymanie prawidłowej pozycji głowy w czasie snu.

Dobry wybór

Nie istnieje jeden model poduszki, który spełni oczekiwania każdego klienta. Dlatego ich wybór na rynku jest tak ogromny. Warto zatem przed zakupem określić swoje priorytety i upodobania. Należy zastanowić się czy preferujemy poduszki z naturalnym czy syntetycznym wypełnieniem, ich wielkość, twardość oraz rodzaj poszewki. Z pewnością pozwoli to na wybranie odpowiedniego modelu, dzięki któremu każda noc będzie dobrze przespana.

Kategorie