Jak przygotować mieszkanie do remontu?

Decydując się na remont w Zabrzu nie można zapomnieć o konieczności przygotowania mieszkania. Tylko wtedy wszystkie prace przebiegną sprawnie oraz bezproblemowo. Ważne jest to, aby przestrzeń narażoną na zabrudzenia kompleksowo zabezpieczyć. Niektóre farby, czy też preparaty stanowią duże zagrożenie dla podłóg, czy też ścian.

Wyniesienie mebli

Remonty w Zabrzu zaczynają się zwykle od wyniesienia mebli. Stanowią one dużą przeszkodę podczas wymiany podłogi, czy też malowania ścian. Oczywiście nie w każdym przypadku zachodzi konieczność wyniesienia ciężkich sprzętów. Czasami wystarczy jedynie je odsunąć. Powierzchnie można zabezpieczyć za pomocą folii malarskiej.

Generalny remont wymaga pozbycia się mebli oraz sprzętów. Dobrze, jeśli mamy do dyspozycji piwnicę, garaż, czy też strych. Jest to najłatwiejsza opcja.

Zabezpieczenie detali

Za pomocą taśm papierowych można zabezpieczyć listwy, ramy okienne, czy też detale. Po zakończeniu prac można po prostu je odkleić. Nie stanowi to żadnego problemu. Jeśli możemy, to warto zdemontować listwy na czas remontu. Niektóre z nich posiadają praktyczny system montażowy, dzięki czemu ponowne zamocowanie będzie trwać maksymalnie kilka minut.

Powierzchnie szklane warto jest wyłożyć folią bąbelkową. Chroni ona przed stłuczeniem, czy też zarysowaniem. Koszt zakupu nie jest wysoki, co stanowi dużą zaletę. Opisywana folia sprawdzi się również w przypadku telewizorów, czy też innych urządzeń, których nie chcemy przenosić do innego pomieszczenia. Nie zapomnijmy o oklejeniu gniazdek, czy też włączników światła.

Demontaż żyrandoli

Remonty w Zabrzu wymagają demontażu oświetlenia. Warto pamiętać o kurzu oraz brudzie, który generowany np. podczas cięcia desek. Delikatny żyrandol lub kinkiet może ulec uszkodzeniu. Przypadkowo można zrzucić szklane klosze. Ekipy remontowe często posiadają własne oświetlenie. Oczywistym jest, że jest ono niezbędne podczas prac wykonywanych po zmroku.

Coraz więcej osób wyprowadza się na okres remontu. Jeśli jest to niemożliwe, to warto maksymalnie ograniczyć przestrzeń mieszkalną. W przypadku demontażu drzwi dobrze jest zastosować kurtynę, która oddzieli pomieszczenie od pozostałej części. Powinna być ona dość gruba, a zarazem ciężka, tak aby stanowiła dostateczną ochronę. Należy pamiętać także o zakupie odzieży do sprzątania wnętrz remontowanych. Przydatna może okazać się również maska przeciwpyłowa, która chroni drogi oddechowe. Z pewnością należy zakupić zapas rękawic, które zabezpieczają przez zanieczyszczeniami, chemikaliami, czy też skaleczeniami.

Kategorie