Kołdry naturalne – dlaczego to najlepszy wybór

Problemy z zasypianiem, bezsenność, uczucie zmęczenia zaraz po obudzeniu – to problem, który dotyczy coraz większej grupy osób. Czasami jego podłoże jest poważne i wymaga konsultacji z lekarzem, częściej jednak wystarczy drobna zmiana nawyków i przearanżowanie sypialni, żeby sen był spokojny. Warto między innymi zwrócić uwagę na kołdrę.

Jak kołdra wpływa na wygodę w czasie snu?

Choć myśląc o komforcie snu, większość osób skupia się na dobrej klasy materacu, to kołdra wcale nie jest bez znaczenia. Ma ogromny wpływ na komfort nocnego odpoczynku – może go ułatwiać albo wręcz przeciwnie: powodować niepotrzebne wybudzenia.Po pierwsze, kołdra musi zapewniać komfort termiczny. Powinna gwarantować ciepło, ale jednocześnie nie powodować przegrzewania się. Powinna być lekka, przyjemna w dotyku, wielkością dopasowana do indywidualnych potrzeb. Nie może się elektryzować czy podrażniać skóry. Każdy dyskomfort skutecznie utrudnia zasypianie i powoduje zaburzenia snu.

Kołdry naturalne – największe plusy

W sklepach dostępne są dwa typy kołder: sztuczne i naturalne. Te pierwsze produkowane są z włókien syntetycznych i mają kilka zalet. Są niedrogie, zwykle lekkie i łatwe w praniu. Niestety, mają też wiele minusów. Elektryzują się, a przede wszystkim tworzą szczelną barierę, przez którą nie przenika powietrze, co wywołuje uczucie duszenia się, sprzyja przegrzewaniu się i poceniu.Lepszym wyborem są kołdry naturalne. Te gwarantują przepływ powietrza, nie powodują uczucia przegrzania się i duszenia, a jednocześnie w wersji grubszej – zwłaszcza wełnianej czy puchowej – doskonale osłaniają przed zimnem. Nadają się więc nawet dla największych zmarzluchów.

Gdzie kupić dobrej jakości naturalną kołdrę?

Szukając dobrej jakości kołdry naturalnej, można zajrzeć do sklepów z tekstyliami sypialnymi w okolicy. Swoją ofertę mają także sieciówki z akcesoriami do domów. Ogromny wybór kołder naturalnych proponują sklepy internetowe. Najważniejsze jednak, by niezależnie od miejsca zakupu stawiać na najwyższą jakość wykonania. Najlepsza będzie kołdra stuprocentowo naturalna, starannie uszyta, ładnie wykończona. Grubością dopasowana do pory roku, rozmiarem – do wielkości łóżka i ilości osób, które będą z niej korzystać (pojedyncza lub podwójna).

Kołdry naturalne dostępne są w ofercie vegehome.pl.

Kategorie