Co warto wiedzieć o saunie Infrared?

Sauna Infrared w najprostszym możliwym ujęciu wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Fale, które zostaną w ten sposób wytworzone będą wnikały bardzo głęboko pod skórę człowieka. Warto jednak zaznaczyć, że niestety nie wszyscy będą mieli możliwość korzystania z tego rodzaju sauny.

Co dokładnie warto wiedzieć o saunie ir?

Fale podczerwone wykorzystuje się nie tylko w leczeniu bólu, ale również stanach zapalnych i pourazowych. Jakie są najczęściej wymieniane zalety sauny Infrared? Rodzaj fal, który jest wykorzystywany w tym rodzaju saun jest w stanie wnikać nawet 4,5 cm pod skórę.

W ten sposób ciało będzie bardziej się pocić. Z kolei maksymalna temperatura wynosząca od 50 do 60 stopni sprawia, że mogą z niej korzystać nawet osoby starsze czy dzieci. Ponadto organizm wydala zarówno wodę, jak i cholesterol oraz tłuszcz.

Sauna ir – w jaki sposób z niej korzystać?

Zalecane jest przede wszystkim dokładne umycie się przed wejściem do sauny. Nie należy używać jakichkolwiek balsamów czy kremów. Ponadto nie jest rekomendowane korzystanie z omawianego rodzaju sauny na czczo. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wejście bez klapek. Należy również pamiętać, aby czas korzystania z promieni podczerwonych nie przekraczał pół godziny.

Nie można zaraz po wyjściu z sauny korzystać z prysznica. Podczas relaksu w saunie ir skóra będzie oczyszczana głównie z metali ciężkich i toksyn. Bardzo szybka kąpiel mogłaby niestety doprowadzić do zanieczyszczenia skóry. Warto jednak nawilżyć skórę balsamem.

Jakie są przeciwwskazania do korzystania z sauny Infrared?

Sauna ir uważana jest za bardzo bezpieczną, jednak istnieją liczne przeciwwskazania, co do korzystania z niej. Należy koniecznie wśród nich wymienić: niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze, epilepsję, grzybicę skóry, stwardnienie rozsiane, nowotwory złośliwe, stany po udarach, ciążę czy hemofilię.

Nie jest również rekomendowane korzystanie z omawianego rodzaju sauny podczas menstruacji. Warto wiedzieć, że nadmierne ciepło może przyczynić się do pobudzenia krwawienia. Z wizyty w saunie ir wykluczają także przebyte operacje w ciągu ostatniego pół roku czy różnego rodzaju operacje chirurgiczne. Z kolei osoby posiadające implanty chirurgiczne powinny przed skorzystaniem z sauny skonsultować się z lekarzem.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.

Kategorie