Najczęstsze błędy w dobieraniu narzut na łóżko do pokojów dziecinnych

Każdy rodzic chce, aby jego pociecha miała naprawdę ładnie urządzony pokój tak, aby czuła się w nim w pełni bezpiecznie i aby zapewniał on jej odpowiednie warunki do rozwoju. Jednak czasem w aranżacji takiego dziecinnego pokoju zdarza się popełnić pewne błędy, szczególnie w zakresie wyboru narzuty na łóżko. Jak dokładniej prezentują się takie pomyłki?

1) gniotąca się narzuta na łóżko

No właśnie, to jest bardzo podstawowy problem. Często jako dorośli zapominamy, że dziecko ma nieco inne podejście do porządku oraz do łóżka, a w szczególności do korzystania z niego. O ile osoba dorosła jak ścieli łóżko to często wraca dopiero wieczorem, o tyle dziecko czyta sobie na nim w ciągu dnia, bawi się, śpi itp.

Dlatego ważne jest, aby narzuta na łóżko dla dzieci była wykonana z nie gniotącego się materiału. To naprawdę bardzo istotna kwestia, inaczej bowiem będziemy co chwila narzekać, że łóżko strasznie wygląda.

2) narzuta ze sztucznego materiału

Dziecko ma niespożyte zapasy energii i zazwyczaj dzieciom jest znacznie cieplej niż dorosłym. Dlatego też bardzo istotne jest, aby narzuta dla dziecka była wykonana w miarę możliwości z jakichś materiałów, które przepuszczają powietrze.

Szczególnie zaś istotne jest to w przypadku, jeśli nasze dzieci zaczynają dojrzewać. Wówczas bardzo ważna jest odpowiednia higiena a trudno ją zachować posiadając narzutę, która nie przepuszcza powietrza – wówczas nawet spokojnie nie można się na niej położyć.

3) łatwo plamiąca się narzuta

Dziecko ma wiele pomysłów. W tym także nieco inaczej podchodzi do kwestii jedzenia i picia, farb, rysowania itp.

Słowem, jeśli nie chcemy co chwila denerwować się na pociechę, to naprawdę lepiej kupić narzutę, z której ewentualne, różnego rodzaju plamy, da się naprawdę łatwo usunąć.

4) źle dobrany wzór

Na koniec trzeba jeszcze powiedzieć nieco o wzorze danych narzut. Czasem podobają nam się w sklepie naprawdę bardzo wzorzyste narzuty na łóżko. Oczywiście mogą one się pięknie prezentować, jednak wówczas trzeba także odpowiednio do nich dostosować całą resztę wystroju pokoju.

Często łatwiej jest zakupić wzorzystą pościel, zaś narzutę jednak utrzymać w bardziej neutralnym stylu i jednolitej barwie tak, aby całość ładnie i schludnie się prezentowała.

Narzuty na łóżko dostępne są w ofercie vegehome.pl.

Kategorie