Uniwersalne kołdry 140×200

Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu, dlatego urządzamy ją z wielkim rozmysłem i przykładamy wagę do wszystkich, nawet najmniejszych akcesoriów. Jednym z najistotniejszych elementów jest kołdra – musi być ona dopasowana idealnie do potrzeb oraz osobistych preferencji. W sklepach dostępne są także kołdry dla alergików.

Kołdra 140×200 – dla kogo?

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych rozmiarów, który będzie z powodzeniem służył dla jednej osoby, w tym także dla starszego dziecka czy nastolatka. Kołdra 140×200 bez obaw może być także stosowana na dużym łóżku, gdzie sypiają dwie osoby – wtedy każda z nich powinna mieć jeden egzemplarz dla siebie – tak na pewno będzie wygodnie i komfortowo dla tych, którzy cenią sobie swobodę i niezależność.

Kołdra 140×200 może być wykonana z bardzo różnych materiałów, a także być przeznaczona do stosowania w przez cały rok lub z przeznaczeniem na porę letnią lub zimową. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasuje je do swoich preferencji. Na okres zimowy najlepiej sprawdzi się kołdra puchowa 140×200, która zapewnia nie tylko świetną izolację termiczną, ale również termoregulację.

Kołdra puchowa 140×200 – z jakich materiałów?

Zarówno kołdry na lato, na zimę, jak i całoroczne wykonane są z materiałów, które zapewniają świetną izolację termiczną, a także termoregulację. Dlatego najczęściej wykonuje się je z naturalnych materiałów takich jak bawełna lub bambus, ale mogą mieć także domieszkę materiałów syntetycznych, takich jak poliester – dzięki temu kołdra puchowa 140×200 jest znacznie trwalsza i wygodniejsza w pielęgnacji.

Jeśli chodzi o wypełnienie kołdry puchowej 140×200 to także może być ono całkiem naturalne, np. w postaci puchu gęsiego, lub również syntetyczne, co jest przede wszystkim istotne w przypadku osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie.

Kołdra antyalergiczna 140×200

Osoby szczególnie wrażliwe i podatne na różnego rodzaju uczulenia i alergie przykładają szczególną wagę do tego, z czego została wykonana kołdra antyalergiczna 140×200. W tym wypadku zazwyczaj stosuje się syntetyczne wypełnienie, a warstwa zewnętrzna to często między innym bambu, który odznacza się właściwościami przeciwgrzybicznymi i antybakteryjnymi, a przy tym nie przyciąga kurzu i roztoczy.

Kategorie