Jakie są rodzaje klejów przemysłowych?

Każdy rodzaj kleju to substancja chemiczna. Jej zadaniem jest połączyć ze sobą dwie powierzchnie w jedną, tak aby powstała spójna całość. Z klejów korzysta się bardzo często w domu, szkole , w pracy w biurze, a ostatnio coraz częściej wykorzystywany jest w różnych dziedzinach przemysłu i gospodarki. Kleje mogą być zwykłe, codziennego użytku, albo przemysłowe.

Czym kierować się przy wyborze kleju przemysłowego?

Kleje przemysłowe są bardzo różnorodne i specyficzne. Są pełne różnych substancji chemicznych i komponentów, a ich skład zależy od przeznaczenia. Wybierając odpowiedni rodzaj kleju należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze na rodzaj klejonej powierzchni, ponieważ żaden klej nie sklei wszystkiego tak samo. Po drugie ważna jest także wielkość szczeliny do sklejenia, ponieważ te większe wymagają nałożenia kilku warstw kleju. Trzecim ważnym czynnikiem jest elastyczność kleju, która w zależności od potrzeby może być większa lub mniejsza. Ważny jest także czas, który potrzebny jest na utwardzenie, a także gęstość kleju. Odporność na warunki atmosferyczne, wilgoć, temperaturę ma znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy będzie używany na zewnątrz. Nie bez znaczenia jest także jego cena i wydajność, zwłaszcza jeśli chodzi o większe inwestycje.

Rodzaje klejów przemysłowych

Oferta klejów przemysłowych na rynku jest bardzo bogata. Przy łączeniu mniejszych elementów sprawdzą się kleje przemysłowe cyjanoakrylowe, do trwałych, wytrzymałych konstrukcji doskonałym rozwiązaniem będzie klej metakrylowe, a chcąc zabezpieczyć różnego rodzaju rzeczy wykorzystywane są kleje anaerobowe. Kiedy zachodzi potrzeba połączenia ze sobą różnych materiałów używa się klejów przemysłowych na bazie polimerów. Są też kleje stosowane na gorąco. Popularne są one w poligrafii, do klejenia kartonów, materacy, w budownictwie, w przemyśle motoryzacyjnym.

Gdzie kupić kleje przemysłowe?

Kleje te można dostać w każdym, dobrze zaopatrzonym składzie budowlanym. Można je zamówić również przez internet. Mogą być one w postaci płynów, żeli, sztyftu czy masy. Każdy z nich ma wygodny aplikator, który umożliwia precyzyjne nakładanie go na powierzchnie, bez obawy, że warstwa będzie za gruba, a część kleju się zmarnuje.

Kleje przemysłowe dostępne są w ofercie Elektronika.mcc.pl.

Kategorie