Jakie piece ogrodowe do pizzy wybrać?

Nowoczesne piece ogrodowe do pizzy cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Jeszcze kilka lat temu wyśmienitym posiłkiem można było jedynie rozkoszować się w pizzerii albo restauracji. W dzisiejszych czasach furorę robią piece do użytku prywatnego, dzięki którym można przygotować nie tylko pizzę, ale również wiele innych potraw grillowanych.

Na co zwrócić uwagę?

Inwestując w nowy piec ogrodowy w pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej piece, które przeznaczone są jedynie do pizzy, jak i również urządzenia, które umożliwiają przygotowanie wielu innych potraw.

Kolejnym elementem, na którym należy zwrócić uwagę jest oczywiście wielkość pieca ogrodowego oraz jego ciężar. Osoby, które mają sporo wolnego miejsca w ogródku mogą oczywiście pozwolić sobie na znacznie większe piece ogrodowe do pizzy, które w tym przypadku będą najlepszym wyborem. Godne uwagi są również mniejsze piece, które są bardziej mobilne, dzięki czemu bez żadnego większego problemu będzie można je szybko schować.

Kluczowe parametry

Jednym z najważniejszych parametrów pieców ogrodowych jest ich zasilanie. Smakosze kuchni włoskiej powinni w pierwszej kolejności postawić na modele, które są opalane drewnem, węglem albo zasilane gazem z butli.

Oryginalne piece ogrodowe do pizzy powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów zwłaszcza, że pogoda w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Wysokiej jakości piece od renomowanego producenta nawet po kilku sezonach prezentować będą się bardzo okazale i co najważniejsze w dalszym ciągu spełniać będą swoje podstawowe zadania.

Statyczne czy obrotowe piece?

Statyczne piece zapewniają idealne upieczenie pizzy. Warto jednak wspomnieć o tym, że obrotowe piece znacząco zwiększają wydajność. Wybór konkretnego rozwiązania w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście oryginalne piece ogrodowe do pizzy na które udzielana jest gwarancja producenta. Niektóre piece mogą pełnić także funkcje dekoracyjne, dzięki czemu mogą całkowicie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurych posesji.

Ogrodowe piece do pizzy dostępne są w ofercie Lofra.pl

Kategorie