Kabiny prysznicowe bez brodzika – warto czy nie?

Coraz więcej osób wybiera do swoich łazienek kabiny prysznicowe bez brodzika. Jakie są główne zalety i wady takiej konstrukcji?

Modna kabina bez brodzika

Jednym z ostatnich hitów w aranżacji łazienek są kabiny prysznicowe pozbawione brodzika. Zamiast zabudowanej kabiny połączonej z brodzikiem stosuje się najczęściej lekkie przeszklenia oraz odpływ ukryty w podłodze.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach. Jest przy tym eleganckie, dyskretne, a także można dopasować je do każdej kolorystyki i stylistyki przestrzeni łazienki.

Jakie są zatem główne zalety kabiny prysznicowej pozbawionej brodzika? Jakie ma ona wady, o których warto pamiętać przed podjęciem decyzji? Sprawdź teraz!

Budowa kabiny prysznicowej bez brodzika

Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika posiadają najczęściej jedną, dwie albo trzy ściany wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego. Konstrukcja tego typu sprawdzi się także we wnękach w łazience.

Przeszklenie może tworzyć kabinę walk-in, która pozbawiona jest drzwi. Również zastosować można kabiny szklane z bezprogowymi drzwiami rozwieranymi.

Zamiast brodzika stosuje się wtedy odpowiednio wyprofilowane spady oraz odpływy. Najlepiej zatem o montażu takiego prysznica pomyśleć już na etapie wykonania lub remontu łazienki.

Jakie są najważniejsze zalety prysznica bez brodzika?

Głównym atutem przemawiającym za montażem prysznica bez brodzika jest estetyka. To niezaprzeczalnie bardzo efektowny sposób na wykończenie łazienki. Z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym proste, minimalistyczne aranżacje.

Dodatkowo, kabina prysznicowa bez brodzika nie zajmuje dużo przestrzeni. Fakt, że podłoga pod prysznicem może być w takim samym kolorze, jak w reszcie pomieszczenia, dodatkowo optycznie powiększa wnętrze. To kapitalny wybór do małych łazienek!

Warto także pamiętać o tym, że taka konstrukcja dodatkowo ułatwia czyszczenie łazienki oraz utrzymanie jej w odpowiedniej higienie. Przy prysznicu nie zbiera się wtedy brud, które jest częstym problemem w zwykłych kabinach z brodzikiem.

Czy kabiny bez brodzika mają jakieś minusy?

Warto też zaznaczyć, że kabiny prysznicowe bez brodzika mają swoje minusy, które warto wziąć pod uwagę.

Montaż kabiny będzie wymagał właściwego wyprofilowania i hydroizolacji podłogi, na przykład z użyciem folii w płynie. Nieprawidłowy montaż może doprowadzić do pojawienia się przecieków.

Drugim minusem jest większe ryzyko zachlapania łazienki wodą. Brak brodzika powoduje, że woda może rozlewać się po podłodze i trzeba będzie wycierać ją po każdym prysznicu.

Kategorie