Modne sposoby na urządzenie łazienki

Urządzanie łazienki to bardzo duże wyzwanie logistyczne. To też spora odpowiedzialność, bo łazienkę tworzy się przecież raz na wiele lat. Remont łazienki jest dosyć skomplikowanym przedsięwzięciem, dlatego też lepiej zaaranżować ją tak, aby była minimalistyczna i długo zgodna z trendami. To, co teraz modne, to na przykład łazienki w stylu pokoju kąpielowego. Więcej na ten temat poniżej.

Czym jest pokój kąpielowy?

Kiedy kilka lat temu w prasie wnętrzarskiej po raz pierwszy zaczęły pojawiać się zdjęcia otwartych łazienek, które niejednokrotnie były połączone z sypialnią, bez wątpienia każda osoba interesująca się wnętrzami i designem musiała westchnąć z zachwytu. To było coś zupełnie nowego i świeżego. Dzisiaj łazienki w stylu pokoju kąpielowego już nie są taką nowością, jednak nadal wzbudzają spore zainteresowanie i poruszenie. Kto może urządzić sobie tak tę przestrzeń? Bez wątpienia właściciele domów jednorodzinnych i sporych apartamentów, w których metraż jest imponujący. Niestety nie jest to rozwiązanie dla osób, które mieszkają w mieszkaniach w bloku. Cóż, niestety w życiu nie można mieć wszystkiego.

Prysznic bez brodzika, czyli modny sposób na łazienkę w stylu pokoju kąpielowego

Jeszcze kilka lat temu trudno było wyobrazić sobie prysznic bez kabiny prysznicowej i brodzika. Praktycznie wszyscy inwestorzy urządzali łazienkę właśnie w ten sposób. Dzisiaj sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Bardzo modne są łazienki, w których jest prysznic typu walk in. Jest to prysznic bez brodzika. Tak zaaranżowana strefa prysznica prezentuje się doskonale właśnie w łazienkach w stylu pokoju kąpielowego. Dlaczego? Bo tutaj duże znaczenie odgrywa wolna przestrzeń. Poza tym, że może się znajdować tam prysznic bez brodzika, kolejny bardzo ważny element wystroju tego wnętrza to wanna wolnostojąca. Można powiedzieć, że to kwintesencja luksusu. W takiej łazience każdy może urządzić sobie domową strefę spa i relaksować się na najwyższym poziomie.

Projekt łazienki w stylu pokoju kąpielowego

Jeżeli pragnie się właśnie tak zaaranżować łazienkę, trzeba odpowiednio wcześniej poinformować o wszystkim architekta, który będzie przygotowywał projekt łazienki. Dlaczego? Należy przygotować infrastrukturę, na przykład podłogę. Musi mieć ona spadek, aby woda w strefie prysznica bez problemu spływała do odpływu w podłodze. Na szczęście nie stanowi to zwykle większego problemu. Odpowiedni sposób przygotowania wylewki na podłodze rozwiązuje kłopot. Kolejna ważna sprawa dotyczy umiejscowienia wanny. Aby zamontować wannę wolnostojącą, trzeba również przygotować miejsce na baterię wolnostojącą.

Kategorie