Ukrywanie rur w domach

Wystające rury to problem w wielu domach. Niestety często nie ma możliwości przesunięcia instalacji w żaden sposób. Wystające rury niejednokrotnie wpływają negatywnie na wygląd całego wnętrza. W takiej sytuacji wiele osób podejmuje decyzję o ukryciu wystających rur.

Gotowe rozwiązania na wyciągnięcie ręki

W wielu sklepach znaleźć można gotowe maskownice do rur. Umożliwiają one ekspresowe ukrycie wystających elementów instalacji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maskownic. Najbardziej popularne są jednak proste maskownice.

Montaż nie jest skomplikowany. Jeśli chodzi o maskowanie rur pionowych, proces ukrywania należy zacząć od samego dołu, a następnie dokładać kolejne elementy przycięte wcześniej na miarę. Maskownicę taką można dowolnie wykańczać. Większość osób wybiera malowanie.

Popularne metody maskowania

Dawniej wiele osób maskowało rury malując je pod kolor ścian. Metoda ta jest wykorzystywana do dziś. Warto jednak pamiętać, że nie jest ona bardzo skuteczna i często łatwo zauważyć wystające rury.

Obecnie większość ludzi wybiera Maskowanie rur pionowych za pomocą specjalnych płyt. W zależności od tego w jakim pomieszczeniu jest konieczne ukrycie rur, należy kupić specjalne płyty. Do kuchni i łazienki warto zainwestować w płyty odporne na wilgoć.

Montaż maskownic

W zależności od wybranej maskownicy zmienia się sposób jej montażu. Najłatwiejsze w montażu są gotowe maskownice ze sklepu. Kupując gotową i ozdobioną maskownicę, niejednokrotnie wystarczy nałożyć ją na rury.

Jeśli chodzi o maskowanie z płyt, wymaga ono nieco więcej zachodu. Płyty kartonowo – gipsowe są najczęściej wykorzystywane do ukrywanie rur w mieszkaniach. Ich montaż nie jest jednak zbyt skomplikowany. W sieci znaleźć można mnóstwo filmów wyjaśniających jak poprawnie wykonać taką zabudowę.

Coraz więcej ludzi dokłada wszelkich starań by wnętrze ich domu wyglądało jak najlepiej. Dlatego maskowanie rur pionowych stało się normalną praktyką. Wystające rury wyglądają nieestetycznie i wpływają niekorzystnie na wygląda całego pomieszczenia. Warto więc zastanowić się nad ukryciem tego elementu.

Kategorie