Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Większość z nas nie lubi sprzątać. Wracamy zmęczeni z pracy i nie myślimy, by zacząć odkurzać, czy ścierać kurze. Natomiast w weekend chcemy odpocząć i nie myśleć o obowiązkach. Dlatego jeżeli możemy sobie pozwolić finansowo to warto zatrudnić pomoc do sprzątania. Nie będziemy się wtedy stresować, że znowu jest nieposprzątane.

Sprzątanie na stałe

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile kosztuje sprzątanie mieszkania. Oczywiście koszty nie są małe, ale dzięki temu nie musimy tracić czasu na czynności, których nie lubimy. Możemy wynająć pomoc do sprzątania na stałe, np. raz lub dwa razy w tygodniu. Dzięki temu obowiązek sprzątania całkiem nam odpadnie, W tym czasie będziemy mogli spędzać czas z rodziną, rozwijać hobby lub po prostu odpoczywać. Zatem przejdźmy do konkretów. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania? Oczywiście osoby sprzątające oczekują zapłaty przynajmniej na poziomie minimalnej stawki. Od stycznia tego roku wynosi ona 18,30 zł brutto.

Natomiast sama cena będzie zależna od wielkości mieszkania, stopnia zabrudzenia, dostępu do środków czystości oraz wielkości miasta. W stolicy, czy mieście wojewódzki stawka godzinowa za sprzątacie będzie nieco wyższa niż w małych miejscowościach. Istnieją także firmy, które oferują stawki za jeden metr kwadratowy. Cały koszt sprzątania może być nieco wyższy jeżeli zażyczymy sobie dodatkowe usługi, np. prasowanie albo mycie okien. Za umycie jednego okna trzeba doliczyć około 30 złotych. Czyli za standardowe sprzątanie małego mieszkania (jedno lub dwu pokojowego) w Warszawie zapłacimy około 300 złotych. Ale już w mniejszym mieści, np. w Rzeszowie będzie to w okolicy 200 złotych. Im większe mieszkanie i większa ilość pokoi to tym stawka będzie większa. Zdarza się, że jeżeli współpracujemy z daną firmą sprzątającą przez dłuższy czas to możemy liczyć na mały rabat.

Sprzątanie okazjonalne

Sprzątanie okazjonalne jest świetną opcją dla osób, które na co dzień mają czas a sprzątanie, jednak potrzebują pomocy przy okazji jakichś świąt. Najczęściej zamawia się usługi sprzątające przy okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Część osób korzysta także z takich usług przy okazji ważnego dla nich dnia, np. komunii, urodzin, imienin. Wtedy będziemy mieli czas przygotować samo przyjęcia, a ktoś za nas posprząta. Takie kompleksowe sprzątanie nie jest tanie. Cena zaczyna się od kwoty 400 złotych. Oczywiście ostateczna cena będzie zależeć od użytego sprzętu np. myjki parowej, froterki. Natomiast przy takim okazjonalnym sprzątaniu możemy sobie zażyczyć umycie fug, usunięcie kamienia, czy sprzątanie za meblami.

Kategorie