Co zrobić z brzydkimi sufitem w kamienicy?

Co zrobić z brzydkim, zaniedbanym sufitem w kamienicy, co często zdarza się w nieruchomościach tego typu? To pytanie zadaje sobie wielu inwestorów, którzy z jednej strony są zainteresowani zakupem nieruchomości w kamienicy, z drugiej jednak boją się tego, jaki jest stan techniczny mieszkania. Na szczęście dobry specjalista z branży budowlanej poradzi sobie z tym problemem.

Jak wyrównać sufit w mieszkaniu w kamienicy?

Mieszkania w kamienicy są wyjątkowe. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie te nieruchomości często są naprawdę zdewastowane i w strasznym stanie. Jeśli ktoś potrafi spojrzeć ponad to i dostrzec piękno w mieszkaniu, bez wątpienia zdecyduje się na jego kupno, a następnie remont. Sufit można wyrównać na wiele sposobów. Jedną z opcji w przypadku, gdy jest on wyjątkowo zniszczony, jest obłożenie go płytami karton gips. Można też zrobić tak zwany sufit podwieszany, co świetnie prezentuje się wtedy, gdy mieszkanie jest wyjątkowo wysokie. Raczej trudno zdecydować się na takie rozwiązanie na przykład w mieszkaniu w bloku, natomiast w kamienicy jest to możliwe.

Czym jest podwieszany sufit?

Podwieszany sufit to rozwiązanie, który pozwala na zamaskowanie wszelkich nierówności i uszkodzeń, które pojawiły się w tej części mieszkania. Pozwala ono również na zastosowanie ciekawego oświetlenia, to zatem dobra opcja dla osób które szukają funkcjonalnych rozwiązań. Z reguły każdy specjalista, który pracuje w branży budowlanej wie, Jak wyrównać sufit w ten sposób i zamaskować różnego rodzaju niedoskonałości, pęknięcia.

Listwy maskujące

Dodatkowo bardzo ciekawym sposobem na upiększenie brzydkiego sufitu jest zastosowanie listew maskujących. Można zrobić to właśnie w mieszkaniach w kamienicy, które są na tyle wysokie, że świetnie wyglądają ze sztukaterią. Listwy zwykle montuje się na styku sufitu i ścian. Mają one dekoracyjne zastosowanie, ale poza tym maskują też na przykład pęknięcia, uszkodzenia, dzięki czemu wnętrze prezentuje się o niebo lepiej. To opcja warta rozważenia i zastosowania u siebie.

Kategorie