Ile dokładnie kosztuje sprzątanie mieszkania?

Osoby, które z prywatnych i służbowych powodów nie są w stanie wykonać generalnego sprzątania czy porządków w domu przed ważnymi świętami mogą podjąć decyzję o skorzystaniu z usług profesjonalnych firm sprzątających czy konkurencyjnej gospodyni domowej. Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Ile dokładnie kosztuje mycie okien?

Warto mieć świadomość, że mycie okien zaczyna się od 12 złotych za najbardziej standardowe okno dwuskrzydłowe. Oznacz to tym samym, że za umycie wspomnianych okien w jednym z pomieszczeń trzeba zapłacić przynajmniej 20 złotych.

Bardzo często firmy sprzątające omawianą usługę mycia okien rozliczają za osobogodzinę. W ten sposób jedna osobogodzina może kosztować zleceniodawcę nawet 100 złotych. Z kolei inne przedsiębiorstwa w branży są zwolennikami stawek za metr kwadratowy. W zdecydowanej większości przypadków cena wynosi wtedy 4 zł za metr kwadratowy.

Trzepanie i pranie dywanów

Oczywiście cena za trzepanie dywanów będzie uzależniona od wielkości wspomnianych przedmiotów. Przykładowo wytrzepanie dywanu 2 x 3 metry będzie kosztowało przynajmniej 12 złotych. Część firm rozlicza się za każdy metr kwadratowy wytrzepanej powierzchni np. 4 zł za m2.

W przypadku, gdyby klient zażyczył sobie trzepanie dywanu razem z praniem musi liczyć się z podwojeniem ceny. Z kolei w sytuacji, gdyby była to usługa polegająca na rozliczaniu na sztuki, pranie razem z trzepaniem dywanu o wspomnianej wcześniej powierzchni będzie kosztowało 35 złotych.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania kompleksowe?

Należy mieć świadomość, że w skład kompleksowego sprzątania mieszkania wchodzą następujące prace: mycie podłóg i odkurzanie, mycie łazienki (wanna, zlew, prysznic, muszla klozetowa), sprzątanie w kuchni (blaty, zlewozmywak), a także mycie płyty grzejnej, ścieranie kurzu z mebli i sprzętów rtv i agd

Trzeba również zaznaczyć, że w zdecydowanej większości przypadków stawki podawane są przez poszczególne firmy sprzątające już w odniesieniu do danego mieszkania czy domu. Przykładowo osoba będąca właścicielem mieszkania o wielkości 50 m2 będzie musiała zapłacić za kompleksowe sprzątanie kwotę 85 złotych.

Z kolei osoby planujące zlecenie kompleksowego wysprzątania mieszkania o powierzchni od 51 do 130 m2 muszą liczyć się wydaniem 100 złotych. Stawki będą oczywiście wzrastały wraz z wielkością mieszkania do posprzątania. Rekomendowane jest zdecydowanie się na profesjonalną doświadczoną firmę sprzątającą, albo zaufaną, polecaną przez znajomych gospodynię domową. Należy również pamiętać, aby nie oszczędzać na sprzątaniu.

Kategorie