Remont – ile kosztuje według ekspertów

Wiele osób co jakiś czas wykonuje gruntowny remont swoich mieszkań i domów. Zmieniamy podłogi, malujemy ściany, wymiany ogrzewanie oraz całe wyposażenie. Najczęściej to zadanie powierzamy fachowcom (profesjonalnym firmom), które kompleksowo zajmują się remontem w naszych wnętrzach. Jakie usługi są najbardziej popularne oraz jaki jest cennik usług remontowych na Śląsku? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

1,2, 3.. remont

Wiele firm na śląsku posiada cennik, dzięki któremu łatwiej zrobić kalkulacje remontu dla swojego klienta. Często bowiem zdarza się tak, że klienci doskonale wiedzą co i jak ma być zrobione i chcą dokładnego i precyzyjnego wyliczenia prac. Warto jednak pamiętać, iż w 80% przypadkach remonty niosą za sobą nieoczekiwane wydarzenia. Zdarza się bowiem, iż coś się po drodze zepsuje, okaże się, że jednak wizja klienta nie sprawdzi się w danym pomieszczeniu lub asortyment budowlany nagle podrożeje. Dlatego też, wiele firm uprzedza swoich klientów, że cena końcowa czasami się różni od początkowej kalkulacji. Warto więc być jednak przygotowanym na te 15% więcej,

Cennik usług remontowych na Śląsku

W całej Polsce ceny usług remontowych kalkulują się na bardzo zbliżonym do siebie poziomowe. Oczywiście na ostateczną cenę dane firmy wchodzi wiele czynników takich jak np.: czas wykonania zlecenia, poziom skomplikowania danych prac, użyte sprzęty, ilość osób potrzebnych do remontu w danym miejscu czy też ceny artykułów niezbędnych do wykonania konkretnych prac. Śląskie firmy remontowe są jednak bardzo otwarte na klientów i często można z nimi wynegocjować bardzo dobre stawki. I tak np.: przygotowanie ścian do malowania to koszt od około 7,90 zł do 8,50 zł za m2.

Samo gruntowanie wiele firm ocenia w skali od około 3,90 zł do 5,10 zł za m2. Skuwanie płytek to wydatek rzędu od około 35 zł do 47 zł. A położenie nowych (w zależności od rozmiaru) waha się od 40 zł do 60 zł za m2. Wykonanie ścianek działowych to koszt od 55,40 zł do 66 zł. Układanie płytek w łazience lub w kuchni fachowcy wyceniają od 70 do 85 zł za m2. Warto zauważyć, że im więcej prac jedna firma będzie wykonywała tym lepiej. Jeżeli klient powierza kompleksowy remont fachowcom można liczyć na większe ulgi i zniżki. Warto o tym pamiętać, planując gruntowny remont. Wiele osób czeka właśnie do wiosny, by rozpocząć prace nad zmianami swoich wnętrz. Należy jednak pamiętać, ze na dobrą i sprawdzoną ekipę fachowców również trzeba często długo czekać, dlatego wart wcześniej zarezerwować sobie termin na określony czas.

Kategorie