Krzesła pokojowe – czym kierować się przy zakupie mebli

Ze względu na szeroką ofertę rynkową zakup krzeseł do salonu jawi się jako niezwykle proste zadanie. Jednak to tylko pozory. Przed dokonaniem zakupu należy rozważyć wiele czynników, które mają wpływ na ostateczny wynik, czyli dobór mebli funkcjonalnych, wygodnych i dobrze komponujących się z wystrojem pokoju.

Krzesła do salonu – od czego zacząć planowanie zakupu?

Salon to przestrzeń wspólna dla wszystkich domowników oraz gości. Z tego względu oczekiwania wobec tego pomieszczenia są szczególne. Dla mieszkańców musi to być miejsce bardzo funkcjonalne i wygodne, sprzyjające budowaniu relacji, pozwalające spędzać wspólny czas w otoczeniu przedmiotów estetycznych i przydatnych. Dla gości salon to dodatkowo miejsce, w którym gospodarze chcą pokazać swój charakter, usposobienie, przemówić własną wizją artystyczną – mówiąc wprost pochwalić się czymś wyjątkowym. Bywa więc czasem tak, że krzesła pokojowe służą nie tylko do siedzenia, ale są także wyznacznikiem zamożności właścicieli domu.Planowanie zakupu zaczynamy więc od określenia funkcji, jakie nowe krzesła do salonu mają spełnić w przyszłości.

Krzesła nowoczesne czy klasyczne?Odpowiedź na to pytanie można sformułować znając:
• Upodobania użytkowników,
• Pozostałe elementy wystroju,
• Wielkość i charakter pomieszczenia,
• Przeznaczenie pomieszczenia i jego wystroju.

Krzesła klasyczne najczęściej są produkowane z drewna. Mogą być lite lub tapicerowane tkaninami, skórą naturalną lub ekologiczną. Krzesła nowoczesne to meble z tworzyw sztucznych, metalu, włókna szklanego oraz z drewna. Często mają fantazyjne kształty stelaży, odważne kolory, fantazyjne wzory obiciówki. Które wybrać – wszystko zależy od potrzeb i upodobań oraz od stylu pokoju.Przyjmuje się, ze krzesła klasyczne świetnie sprawdzą się w stylu skandynawskim, boho, vintage. Formy nowoczesne doskonale wkomponują się w styl loftowy, industrialny, nowoczesny oraz w przypadku krzeseł nowoczesnych wykonanych z surowców naturalnych styl skandynawski, którego cechą najważniejszą jest oszczędność formy i kolorystyki.

Krzesła pokojowe w komplecie ze stołem czy oddzielne?

Kupowanie zestawów, czyli stołu z krzesłami jest zachowawcze, ale bezpieczne – mamy gwarancję, że zestaw kompatybilnych elementów doskonale sprawdzi się w naszym wnętrzu. Jednak to rozwiązanie nie zadowala osób lubiących eksperymenty dekoratorskie. Jeśli więc ktoś poszukujący nowego wyposażenia do pokoju ma zacięcie artystyczne, to warto samemu zaprojektować przestrzeń i dokonać zakupu krzeseł pokojowych zgodnie z własną wizją artystyczną. W takim wypadku ograniczać nas mogą wyłącznie finanse.

Kategorie