Krzywy sufit

Wielu ludzi zastanawia się jak wyrównać sufit. Problem krzywych sufitów jest częstą zmorą bloków mieszkalnych czy kamienic. Stare budownictwo nie ma rozwiązań, które dziś są standardem. Firmy budowlane w obecnych czasach natrafiają na problem różnicy poziomów na suficie, proponując różne pomysły – często budzące kontrowersje.

Rozwiązania przynoszące odwrotne skutki

Niestety często zdarzają się sytuacje, podczas których firmy wykonujące remont oferują złe rozwiązania, które tylko na krótki czas zamaskują niedoskonałości, by po upływie roku czy dwóch dać o sobie znowu znać. Jest tutaj mowa o przypadkach, w których próbować można nadłożyć różnicę tynkiem cementowo-wapiennym, który sprawia, że po roku pojawiają się brzydkie pęknięcia. Z wielu możliwości radzenia sobie z krzywiznami można polecić sufit napinany jako remedium.

Jak wyrównać sufit

Wyróżnić można kilka podstawowych metod na wyrównanie sufitu. Najpopularniejszy z nich to zastosowanie płyt karton-gips na konstrukcji z profili stalowych czy zastosowanie specjalnych mas szpachlowych. Popularnym sposobem jest również sufit napinany jako remedium. Powłoki napinane montuje się tak jak klasyczne sufity podwieszane. Aluminiowe lub plastikowe profile przytwierdzamy do ściany. Wysokość, na jakiej jest opcja zawieszenia profilu, to co najmniej 2cm odległości od stropu. Przy takim montażu, sufit w pomieszczenia zostanie praktycznie niezauważalnie zniżony, a po montażu folii, maskujemy różnicę wysokości, która wynika z krzywizny. Powłoka napinana jest obszyta specjalnym harpunem, który jest rodzajem klina, jaki ma za zadanie połączyć folie z profilem. Folia po nagrzaniu robi się plastyczna i bardzo podatna na zmianę kształtów. Jeśli mowa o samym procesie montażu, to jest on niezwykle krótki oraz nie wymaga dodatkowych przygotowań. Warto zasugerować jednak wyniesienie roślin z pomieszczenia, ponieważ mogą źle znieść znaczące wzrosty temperatury. Sufit napinany świetnie odnajdzie się również w pomieszczeniach o nietypowych kształtach i niestandardowych krzywiznach.

Kategorie