Oświetlenie retro do każdego wnętrza

Elementy dekoracyjne w stylu retro cieszą się ogromną popularnością. Wśród tych najczęściej kupowanych są przede wszystkim lampy. Każda lampa vintage doda wyjątkowego charakteru dla całego pomieszczenia.

Gdzie najlepiej odnajdzie się lampa retro?

W praktycznie każdym sklepie zajmującym się oświetleniem można znaleźć szeroki wybór lamp w stylu retro. Styl ten łączy w sobie najbardziej charakterystyczne cechy trendów z lat 60′ byłego wieku, a także lat 50′ oraz 70′. Ogólnie rzecz biorąc lampa retro to taka, która została zaprojektowana z myślą o minionym stuleciu i modzie, jaka panowała w różnych dekadach. Z kolei lampa vintage to zazwyczaj oryginalna lampa z dawnych czasów, zachowana w dobrym stanie i sprzedawana między innymi w sklepach z antykami. Bardzo często jednak znaleźć można lampę w stylu vintage, czyli taką, która jest specjalnie postarzana, aby nadać jej wyjątkowego wyglądu. Lampa vintage, jak i lampa retro, to wybór zarówno do sypialni, salonu, przedpokoju, jak i do kuchni. Wiele osób decyduje się też montować je w łazience. Ostatecznie wszystko jednak zależy od tego, jaki styl dominuje w danym pomieszczeniu. Jednakże, pomimo że styl retro potrafi być bardzo specyficzny, tak naprawdę pasuje on do wszystkiego, nawet do wielu współczesnych trendów. Wiele zależy bowiem od tego, jaki gust i oczekiwania ma osoba projektująca dane wnętrze.

Ile kosztuje lampa vintage?

Podobnie jak w przypadku innych zakupów, kupując lampę retro lub vintage, cena zależy od sklepu. Lampa taka może być zatem warta około 200 złotych, ale może być także wyceniana na parę tysięcy. Prawdziwa lampa vintage, czyli taka w pełni oryginalna i pochodząca ze sklepu z antykami, na pewno będzie najdroższym wyborem. Nie oznacza to jednak, że tylko osoby z dużym budżetem mogą znaleźć lampę w stylu vintage do swojego domu. W sklepach nie brakuje bowiem wyboru, a wiele z nich sprzedaje lampy, które zostały tak świetnie wyprodukowane, że niczym nie odstają od oryginalnych okazów. Zatem każda osoba, która pragnie postawić na styl z dawnych lat, nie powinna martwić się o budżet. Bez względu na to ile może poświęcić na taki zakup, ostatecznie na pewno znajdzie odpowiednią lampę retro do swojego salonu, sypialni, a nawet i do kuchni.

Kategorie