Nowoczesny design

W ostatnich latach rynek wystroju wnętrz podbiły duże, majestatyczne łóżka w iście królewskim stylu. Lubią je dorośli, lubią też dzieci, każdy bowiem chce mieć do snu dużo przestrzeni i wygody. Jednak takie meble nie mogą być składane, a trzeba jakoś skryć pościel gdy niespodziewanie odwiedzą nas znajomi. Rozwiązaniem na przykrycie łóżek i zapewnienie eleganckiego wyglądu wnętrzom są koce narzuty.

Jak dobierać koce na łóżko

Koce na łóżko należy przede wszystkim dobierać do rozmiaru łóżka. Muszą one bowiem skrywać je całkowicie. Ważne jednak by nie opadały na ziemię ani nie wisiały w powietrzu, najlepiej aby sięgały do podłogi dotykając jej i skrywając ramę łóżka. Pod względem kolorystycznym koce narzuty powinny pasować do stylu wystroju wnętrz oraz kolorystyki ścian. Najlepiej więc albo zapewnić kompozycję z tymi barwami, albo też wzbudzić lekki kontrast kolorystyczny w zależności od barwy pokoju oraz materiału pokrycia ścian.

Wnętrza utrzymane w bieli warto wyposażyć w koc na łóżko z żakardowej tkaniny w odcieniu pastelowej mięty, ecru bądź turkusu. Inną opcją jest wyposażenie białego pomieszczenia w beże lub odcienie łagodnej szarości. Nie należy przy tym bać się koców na łóżko o ciekawej fakturze i wielokrotnych przeszyciach.Wnętrza utrzymane w brązach warto wyposażyć w granatowe lub czarne koce narzuty, które zwiększą głębie cienia w pomieszczeniu i nadadzą mu nutę tajemniczości.

Uniwersalne zasady doboru narzut

Wiele osób nie ma wyczulonego zmysłu artystycznego i będąc osobami praktycznymi nie zwraca uwagi na detale. Dla takich osób poleca się zazwyczaj uniwersalne koce na łóżko, które pasują do wszystkich wnętrz. Należą do nich niewątpliwie narzuty o motywie geometrycznym – równo układających się trójkątów lub kwadratów. Wypełnione naprzemiennie czernią i bielą bądź odcieniami granatu i bieli znakomicie komponują się z wieloma rodzajami mebli i faktur ścian.

Innym rodzajem uniwersalnych narzut są te o motywie lekkiej zieleni. Kolor zielony uspokaja, jest zdrowy dla oczu i znakomicie uzupełnia wnętrza. Warto też by taki Koc na łóżko miał lekko błyszczące motywy roślinne, które znakomicie wyglądają w pomieszczeniach chłodnych sypialni gdzie łóżko jest największym i głównym meblem.

Kategorie