Czy warto decydować się na tworzenie wiaty w ogrodzie?

Każdy ogród ma nieco inne przeznaczenie. Wszystko zależy od oczekiwań właścicieli ogrodu. Dla jednych osób ogród ma być miejscem reprezentatywnym, gdzie najważniejsza jest strona estetyczna, gdy dla innych właścicieli ogrodów znacznie ważniejsza jest funkcja wypoczynkowa ogrodu.

Kiedy wiata w ogrodzie się sprawdzi?

Jeśli lubimy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu wówczas przygotowanie miejsca w ogrodzie, gdzie można poczytać książkę, czy zjeść obiad rodzinny jest doskonałym pomysłem. Oczywiście wiaty ogrodowe nie muszą być całorocznymi konstrukcjami. Można stworzyć proste konstrukcje, które będą mogły być używane przy dobrej pogodzie letnią porą. Gdy chce się stworzyć wiatę ogrodową, która ma być przeznaczona do realizowania imprez przez cały rok, wówczas trzeba decydować się na zamknięte konstrukcje. Często trzeba pomyśleć również o ogrzewaniu, co wymaga decydowania się na wykonanie konstrukcji z takich materiałów, jak między innymi kamień, cegła czy beton. Oczywiście przekłada się to również na koszty, które będzie generowało wykonanie wiaty ogrodowej.

Konstrukcja altany

Tworząc wiatę ogrodową wymaga decydowania się na stworzenie takiej konstrukcji, która jest dopasowana do sposobu jej użytkowania. Dodatkowo warto brać pod uwagę również stylistykę domu czy ogrodu, co pozwala stworzyć konstrukcje wiat ogrodowych spójnych pod kątem stylistycznym z otoczeniem. Nie można również zapominać o wykonaniu altan, wiat ogrodowych o odpowiednich wymiarach. W tym względzie wiaty mogą być przygotowane dla dwóch osób, całej rodziny czy wielu gości, którzy będą pojawiali się na imprezach.

Podłogi w wiatach ogrodowych

W wiatach ogrodowych można decydować się również na wykonanie podłóg z bardzo różnych materiałów. Jednocześnie nawet w drewnianych konstrukcjach można stworzyć podłogi z innych materiałów. W tym względzie wiaty ogrodowe mogą mieć podłogi z:
– kostki
– kamienia
– drewna
– trawy. Drewniane wiaty ogrodowe mogą mieć ładnie prezentującą się podłogę wykonaną w formie trawnika czy z materiałów drewnianych. Szczególnie w zamkniętych, drewnianych, lekkich konstrukcjach wiat ogrodowych podłoga w drewniana czy w formie trawnika może się doskonale komponować. Natomiast znacznie trwalsze będą podłogi wykonane z kostki czy kamienia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Kategorie