Co wyróżnia drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne są ciekawą alternatywą dla tych występujących w klasycznej odsłonie. Wyżej wspomniane świetnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, w których niemal każdy centymetr powierzchni jest na przysłowiową wagę złota. W tym artykule powiemy sobie o tym, co wyróżnia drzwi przesuwne bezramowe jak i inne tego typu.

Po pierwsze sposób montażu

Pierwszą zasadniczą kwestią, która wyróżnia drzwi przesuwne bezramowe jak i również inne drzwi tego typu, to przede wszystkim sposób ich montażu. Mogą być one zamontowane na suficie lub przymocowane do ściany. W tym pierwszym przypadku w sufit wwierca się prowadnicę , która pozwala na utrzymanie drzwi oraz ich przesuwanie. Co ważne, decydując się na to rozwiązanie należy pamiętać o tym, aby prowadnice były zamontowane na stropie. W przypadku sufitu podwieszanego nie jest to absolutnie możliwe.

W przypadku montowania drzwi przesuwnych do ściany najbezpieczniejszym i najłatwiejszym rozwiązaniem jest przymocowanie ich do ściany murowanej. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań, aby drzwi przesuwne były montowane do ścian konstrukcyjnych lub działowych. Trudność mogą sprawiać ściany z karton- gipsu, ale na to również znajdą się sposoby.

Po drugie oszczędność miejsca

Jak się okazuje, oszczędność miejsca to największa zaleta drzwi przesuwnych. Dzięki temu, że nie otwierają się one na pomieszczenie, perfekcyjnie sprawdzają się w niewielkich wnętrzach. W wielu przypadkach zamontowanie klasycznych drzwi wiąże się z brakiem możliwości urządzania pomieszczeń w funkcjonalny sposób. Przysłowiową receptą na wyżej wymienioną sytuację są właśnie drzwi przesuwne.

Co ważne, istnieje również możliwość zamontowania drzwi przesuwnych we wnętrzu ściany, co niewątpliwie pozwala na oszczędzenie jeszcze większej ilości miejsca. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku małych łazienek czy kuchni.

Po trzecie estetyka

W związku z tym, że drzwi przesuwne są niezwykle oryginalne, niewątpliwie pozytywnie wpływają na wizerunek wnętrza, w którym się znajdują. Dzięki temu, że są dostępne w różnych wzorach, z powodzeniem mogą stanowić element ozdobny pomieszczenia.

Ten rodzaj drzwi idealnie sprawdzi się zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

Kategorie